هابرچی
0

معرفی شغل پزشکی و ویژکی های آن

معرفی شغل پزشکی و ویژکی های آن

چگونه باید پزشک شوم و ویژگی های شغل پزشکی چیست

How much do doctors bill OHIP for services? Star database reveals figures for 30,000 physicians | The Star

پزشک به کسی گفته می شود که در صورت بروز بیماری , آسیب دیدگی در اشخاص از طریق علوم پزشکی مانند آناتومی , فیزیولوژی و.. سلامت افراد را به آن ها بازگرداند.پزشک می تواند در بیمارستان ها با مجموعه ای از کادر درمان به طبابت بپردازد و یا در مطب خود به صورت شخصی کار مداوای افراد بیمار را انجام دهد و در صورت لزوم آن ها را به بیمارستان ارجاع دهد.پزشک همچنین از طریق ارائه خدمات جهت پیشگیری از برور بیماری ها می تواند به مردم کمک کند.در صورتی که علاقه مند به رشته پزشکی هستید و تمایل دارید تا آن را به عنوان حرفه خود در دانشگاه برگزینید ما به شما خواندن این مقاله را توصیه می کنیم تا با شرحی از وظایف و مهارت و دانش و دشواری های این شغل آشنا شوید.

حتما بخوانید : اصول راه اندازی یک کسب و کار

بازارکار رشته پزشکی

One surgeon says you need an operation. Another says you don't. Here's why that happens. - Vox

یک پزشک می تواند در بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی و یا حتی خصوصی مشغول به کار شود و در آن جا به کار درمان بپردازد.مراکز بهداشتی سرایر کشور از جمله مکان های دیگری است که نیازمند به حضور یک پزشک هستند.این مراکز درمانی و بهداشتی می توانند در روستاهای دورافتاده و یا شهرهای بزرگ و نزدیک باشند.اما اغلب روستاها از داشتن پزشک های حاذق جهت درمان و تشخیص بیماری های خود محروم هستند.تدریس در دانشگاه ها و مراکز عالی از زمینه های شغلی دیگر یک پزشک است که می تواند در کنار تدریس به انجام تحقیقات علمی بپردازد و از دانشجویان پزشکی نیز در راستای تحقیق خود کمک بگیرد.از طرفی یک پزشک می تواند مطب شخصی خود را دایر کند و بیماران را ویزیت کند .از طرفی اگر به آگهی های استخدام دقت کرده باشید سازمان های دولتی مانند انتقال خون و.. نیز نیازمند استخدام پزشک هستند.امروزه رشته پزشکی نسبت به سایر رشته ها از بازار کار و درآمد خوبی برخوردار است .درآمد یک پزشک با توجه به محل خدمت و نوع رشته ایی که درآن تخصص دارد می تواند متفاوت باشد.در یک آمار متوسط حقوق یک پزشک عمومی نزدیک به سه میلیون برآورد شده است اما در مورد پزشکان متخصص آمار دقیقی در دست نیست اما بدون شک میزان دریافتی قابل قبولی دارند.

دانش لازم برای رشته پزشکی

Doctor fined over $3K for amputating patient's wrong leg

افرادی که دانش آموخته رشته پزشکی در دانشگاه هستند می توانند در این زمینه فعالیت کنند. البته در صورت تمایل می توانند با گذراندن دوره در مقاطع بالاتر در یکی از رشته های زیر مدرک تخصصی دریافت کنند. جراحی کلیه و مجاری ادراری , بیماری های پوست , جراحی مغز و اعصاب , بیماری های قلب و عروق , رادیولوژی , زنان و زایمان , بیماری های عفونی , بیماری های داخلی , روانپزشکی , گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن , ارتوپدی و….

وظایف یک پزشک

Does your doctor know about your Urgent Care visit? - Cape Cod Healthcare

اولین وظیفه یک پزشک کمک به حفظ سلامت افراد است و در صورت بروز بیماری کمک برای رفع آن است. داشتن احساس مسئولیت در قبال بیمار از جمله وظایف اخلاقی یک پزشک حاذق است. پیگیری وضعیت بیمار و دادن مشاوره های لازم از جمله مواردی است که یک پزشک باید در انجام آن کوشا باشد. فردی که شغل پزشکی را برای خود انتخاب می کند باید آگاه باشد که انجام یک سری از وظایف اخلاقی از جمله مواردی است که او را در رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد. به عنوان مثال رازدار بودن پزشک یک مساله بسیار مهم در بحث درمان است. شاید برخی از افراد تمایل نداشته باشند تا از نوع و شدت بیماری آن ها فرد دیگری مطلع باشد. روش های درمانی پیشنهادی توسط پزشک باید کاملا بررسی شوند و در صورت وجود عوارض, به صورت صادقانه با بیمار در میان گذاشته شود تا فرد بیمار بتواند به صورت آزادانه ادامه درمان را انتخاب کند. امروزه با توجه به این که علم در هر لحظه در حال تغییر است و دائما روش ها و تجهیزات جدیدی را در تمام علوم به ویژه در علم پزشکی به دنیا عرضه می کند از دیگر وظایف پزشک به روز کردن خود با علوم جدید و تجهیزات جدید پزشکی است.

مهارت های یک پزشک

Cpr the Doctor is Pumping Stock Footage Video (100% Royalty-free) 33790732 | Shutterstock

از مهارت های اولیه یک پزشک مهارت شنیداری است.یک پزشک باید بتواند به خوبی به شرح حال بیمار گوش کند. گاهی ممکن است یک بیمار در اثر درد و یا خستگی از جملات مناسبی برای شرح حال خود استفاده نکند پزشک باید با آرامش او را به مسیر یک گفتگوی درست بکشد تابتواند روش درمانی مناسب را اعمال کند. مهارت انجام معاینه های صحیح بیماران از جمله مهارت های کلیدی یک پزشک است. در شرایط بحرانی امکان معاینه های طولانی مدت وجود ندارد یک پزشک باید بتواند با معاینه سریع, در مورد نحوه درمان تصمیم گیری کند.

از مهارت های دیگر پزشک حفظ خونسردی در برخورد با افرادی است که ممکن است بیماری های لاعلاجی داشته باشند.یک پزشک باید با آرامش با فرد بیمار صحبت کند و اطلاعات لازم را درباره بیماری به آن ها بدهد و درباره ی روش های درمانی موجود نیز صحبت کند.دادن امید به بیماران از مهمترین وظایف یک پزشک است. در صورتی که یک پزشک مسئولیت مدیریت یک بخشی از بیمارستان و یا درمانگاه را برعهده دارد باید دارای مهارت های مدیریتی نیز باشد. از طرفی باید یک پزشک بتواند در تعداد جلسات کم بیمار را مداوا کند و نیازی به حضور چندباره بیمار نباشد.

ویژگی های فردی یک پزشک

Having the Talk: When Treatment Becomes End-of-Life Care | AAMC

کسی شغل پزشکی را انتخاب می کند باید در وهله ی اول بسیار دلسوز و مهربان باشد تا بتواند با بیمار همدردی کند و شرایط او را درک کند .یک پزشک باید ذاتا علاقه به نوع دوستی و کمک به مردم داشته باشد.یک پزشک باید تحمل فشار کاری بالا را داشته باشد زیرا ممکن است در برخی شرایط تا ساعات طولانی در مطب مشغول ویزیت باشد و یا در بیمارستان مشغول جراحی باشد.افراد پر استرس برای انتخاب رشته پزشکی توصیه نمی شوند زیرا از ویژگی های یک پزشک خوب حفظ آرامش در بحرانی ترین شرایط ممکن است.علاقه به یادگیری و تلاش برای به روز کردن اطلاعات از جمله ویژگی هایی است که یک پزشک برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارد.

دشواری های رشته پزشکی

How long has your doctor been on duty? - Health Staff

پزشکان درکنار داشتن درآمد بالا با مشکلات زیادی نیز روبرو می شوند.گذراندن واحدهای درسی سنگین و سال های طولانی تحصیل باعث می شود تا آن ها بیشتر عمر خود را در حال مطالعه و تحصیل باشند .از طرفی پزشکان در بسیاری از موارد با افراد در شرایطی بحرانی برخورد می کنند که شرایط روحی مناسبی ندارند و نمی توانند رفتار مناسبی ازخود نشان دهند حتی گاهی کار به تهدید و فریاد می کشد که پزشکان باید صبر و حوصله شرایط آن ها را درک کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.