هابرچی
0

نحوه تمیز کردن کفش جیر

نحوه تمیز کردن کفش جیر

نحوه تمیز کردن کفش جیر

کفش های جیر یک نوع کفش چرم هم محسوب می شوند و ظاهر بسیار زیبایی دارند اما هنگامی که کثیف می شوند، باید با دقت و ظرافت زیاد آن ها را تمیز کنید زیرا به راحتی آسیب می بینند. همچنین برای این کار باید از آب هم استفاده کنید. روش تمیز کردن آن ها کمی منحصر به فرد است. پس بهتر است این قسمت نحوه تمیز کردن کفش جیر هابرچی را تا انتها مطالعه کنید تا به روش تمیز کردن کفش آشنایی پیدا کنید.

تمیز کردن کفش جیر

مدل کفش جیر مردانه در انواع دیزاین های لاکچری و شیک

بیشتر بخوانید : نکات مهم در نگهداری از بند چرمی ساعت مچی

روش اول:از بین بردن خطوط روی کفش

نحوه تمیز کردن کفش جیر

1. برای آلودگی های ضخیم و سفت از چاقو استفاده کنید

گاهی اوقات مواد منجمد و بسیار سفتی روی کفش جیر باقی می مانند که در چنین حالتی می توانید از چاقوی کند صبحانه استفاده کنید و آن را از روی کفش جیر بردارید. به آرامی این کار را انجام دهید. مراقب باشید که قسمت های سالم و تمیز را با با چاقو لمس نکنید و همچنین می توانید از چاقوی پلاستیکی یا سوهان ناخن هم استفاده کنید. مراقب باشید که لبه اجسامی که استفاده می کنید، زیاد تیز نباشند زیرا به کفش آسیب وارد می کنند.

2. از مسواک با حرکات دایره ای استفاده کنید

اگر احساس می کنید که روی کفش جیرتان خطوطی افتاده است، بهتر است از مسواک با حرکات دایره ای استفاده کنید و سطح آن را دوباره صاف کنید. معمولاً مسواک های پلاستیکی بهترین گزینه هستند. همچنین می توانید از یک عدد حوله هم استفاده کنید تا سطح کفش جیر را دوباره یکدست کنید.

روش تمیز کردن کفش های جیر

3. اگر روش های بالا موثر نبود از اتو استفاده کنید

روی کفش خود یک عدد حوله بیندازید و سپس اتو را روی حالت بخار قرار دهید و آن را روی کمترین دمای ممکن بگذارید. زمانی که اتو داغ شد، حوله را روی قسمت آسیب کثیف کفش حرکت دهید و سپس حوله را بردارید و روی آن قسمت براش بکشید. دقت داشته باشید که گرمای زیاد ممکن است کفش را دچار آسیب کند. بنابراین هرگز نباید اتو را مستقیماً روی کفش قرار دهید. چند وقت یک بار اتو را بردارید و بیشتر از 3 ثانیه آن را روی محل مورد نظر حتی از روی حوله نگه ندارید.

روش دوم :از بین بردن لکه های آب

نحوه تمیز کردن کفش جیر

1. استفاده از دستمال کاغذی یا پارچه برای برداشتن آب

هر زمان که آب و هر مایعی روی کفش ریخت، سریعا می توانید با یک عدد دستمال رطوبت را بردارید. کافی است دستمالی روی نواحی مرطوب بکشید. اگر دستمال بیش از حد خیس شد، یک دستمال خشک بردارید تا آب اضافی را به خود جذب کند و هر چه سریع تر این کار را انجام دهید، کفش شما تمیزتر خواهد ماند.

کفش جیر

2. 24 ساعت صبر کنید تا کفشتان خشک شود

جیر مستعد آسیب دیدگی هنگام خیس شدن است و بنابراین باید صبر کنید تا کفش به طور کامل خشک شود. آن ها را از گرما و نور مستقیم خورشید دور کنید و باید آنقدر صبر کنید تا زمانی که به کفشتان دست می زنید، احساس کاملا خشکی داشته باشید. زمان خشک شدن کفش بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثلا اگر کفش شما زیر باران مانده باشد، احتمالاً باید 24 ساعت صبر کنید تا به طور کامل خشک شود.

3. از یک براش استفاده کنید تا کمی رطوبت را روی کفش پخش کنید

نحوه تمیز کردن کفش جیر

می توانید یک عدد براش تمیز بردارید و آن را داخل آب کاملا پاکیزه و ولرم آغشته کنید و کمی آن را تکان دهید تا خیسی اضافه آن از بین برود و سپس کل کفش را براش بکشید. مطمئن شوید که کفش به اندازه یکسان مرطوب شده است و لکه ها به راحتی در معرض آب قرار گرفته است. شاید این روش کمی برایتان عجیب و غریب باشد زیرا در آن از آب استفاده می کنید اما بدانید که بهترین راه برای از بین بردن لکه های آب استفاده از خود آب است.

4. از یک دستمال استفاده کنید

می توانید یک دستمال را به اندازه کافی مرطوب کنید. سپس این دستمال مرطوب را به صورت ضربه ای به کفش بزنید تا تمام قسمت های کفش جیر به اندازه کافی مرطوب و خیس شوند. مراقب لک ها باشید و روی قسمت هایی که هیچ لکه آبی ندارند ، مانور ندهید.

دستمال

5. کفش ها را شب تا صبح داخل یک محیط تاریک و خنک قرار دهید

کفش ها را در محلی قرار دهید که جریان هوا به خوبی در آن وجود داشته باشد. کفش جیر بیشتر از کفش های دیگر برای خشک شدن به زمان نیاز دارد و بنابراین باید یک 24 ساعت کامل صبر کنید. هرگز تا زمانی که کفش شما به اندازه کافی خشک نشده ، به آن ها دست نزنید و اجازه دهید کفش در معرض هوای آزاد خشک شود و آن ها را در معرض گرما و نور مستقیم خورشید نگهداری نکنید.

6. مرحله آخر

 بعد از تمیز شدن کفش ها روی آن ها براش مخصوص را بکشید تا گرد و غبار و آلودگی از بین برود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.